НАША МЕТА

— завірити Вас, що не треба лякатися стоматолога чи відкладати Ваш візит , доки нестерпний біль чи неможливість жувати чи посміхатись приведе Вас до нас. Повірте, стоматолог — це не страшно! Майстерність лікаря, сучасний стан матеріалів та устаткування дозволяє цілком уникнути болі при будь-якій стоматологічній процедурі.«



Якщо тхне з рота

З цим неприємним явищем більшість з нас стикається щоденно. Часто неприємний запах з рота виникає періодично, після вживання де-якої їжі (цибуля, часник), алкоголю, тютюну. Для маскування цих запахів варто пожувати петрушку, м”яту, моркву, яблуко, кардамон, зернятко кави.

Але часто нелегко позбутися цього “амбре”. За браком часу чи грошей люди часто відкладають відвідини стоматолога на тривалий час, а неприємні запахи просто маскують ароматними цукерками, жуйками тощо. З часом це складає досить таки велику проблему та обмежує спілкування з людьми, викликає комплекси.

Запах з рота на 90% пов”язаний зі стоматологічними проблемами — поганою гігієною, нелікованими зубами, зубним каменем. Проте запах може бути симптомом не лише стоматологічних захворювань, а й порушень в роботі внутрішніх органів:

  • інфекції дихальних шляхів:синусити, тонзиліти, бронхоектази, абсцесси легень (запах гною)
  • захворювання шлунково-кишкового тракту : гастрити, дуоденіти, виразка шлунку та ін.
  • печінкова недостатність (рибний запах)
  • ниркова недостатність, азотемія (запах амміаку, сечі)
  • діабетичний кетоацидоз (солодкий фруктовий запах).

Усунути цю проблему допоможе дотримання простих правил гігієни порожнини рота. Чистити зуби треба двічі на день не менш, ніж 3 хвилини після сніданку та перед сном, здійснюючи колові рухи по жувальним поверхнях зубів та вертикальні — від ясен до ріжучого краю на бокових та внутрішніх поверхнях.

Разом із зубами слід чистити й язика. Після прийому їжі слід прополоскати рот водою, пожувати жувальну гумку без цукру. Якщо їжа застрягає між зубами — слід скористатися зубною ниткою(флосом), зубочисткою дерев”яною чи спеціальними щіточками (“йоршик”).

Слід періодично, за рекомендацією стоматолога, робити професійну чистку зубів.

Професійна чистка зубів — це видалення над- та підясенного зубного каменю, нальоту та пігментів з наступним поліруванням поверхонь зубів. В домашніх умовах за допомогою щітки ті пасти Ви можете видалити лише м”який наліт, що не мінералізувався і ще не перетворився на зубний камінь. Тверді зубні відкладення ті пігментний наліт (якто наліт курця) настільки міцно тримаються на зубах, що можуть бути видалені лише за допомогою спеціального стоматологічного устаткування.

Професійна чистка зубів робиться якнайменше раз у рік.

При цьому використовуються кілька основних методів:

• Ручний спосіб видалення каменю (мануальний)

Старий спосіб, ще нещодавно не мав альтернативи. Полягає в відриванні зубного каменю від поверхні емалі за допомогою спеціального гостро-заточеного інструменту. Для полегшення цього складного завдання існує набір кюреток Gгасеу, який включає 16 різних робочих частин. Ці кюретки — інструмент вибору для легкого видалення підясневих зубних каменів у важкодоступних областях, особливо в області з’єднання коренів багатокореневих зубів, у вузьких, глибоких пародонтальних кишенях, на увігнутих поверхнях коренів. Ручний спосіб зняття зубного каменю вимагає від лікаря певних навичок роботи, так як при неправильному застосуванні гострого інструменту можливе пошкодження емалі, цементу кореня або м’яких тканин. Зараз цей метод як самостійний використовується рідко.

• Ультразвуковий спосіб

Даний спосіб знімає не тільки дрібні зубні над’ясенне каміння і пігментний наліт, але і найбільші зубні відкладення. Це метод, який дозволяє якісно знімати зубні камені, які знаходяться під яснами. При цьому процедура сама по собі робить дуже потужний лікувальний ефект за рахунок руйнування хвороботворних бактерій в пародонтальних кишенях під дією ультразвуку. Автоматична подача на кінчик ультразвукової насадки води або антисептичного розчину дозволяє одночасно вимивати з пародонтальних кишень оскільки зубного каменю і вміст кишені, що також має виражений лікувальний ефект при лікуванні запалення ясен. Процедура, як правило, безболісна. Дискомфорт може бути тільки у разі зняття дуже глибоких зубних відкладень, або якщо є підвищена чутливість шийок зубів до подразників (наприклад, до холодної води). У цьому випадку проблема вирішується за допомогою місцевої анестезії.

• Апаратом Аir Flow (піскоструменевий метод)

За допомогою цього апарата відбувається досить якісне і швидке очищення поверхні емалі зубів з ефектом відбілювання від пігментного нальоту будь-якого походження та зубного каменю невеликого розміру. Відсутність контакту наконечника з зубами може бути важливим для людей, які відчувають страх перед лікуванням зубів. Недоліком методу є те, що Аir flow не можна використовувати при запаленні ясен, тому що застосування методу хоча і нешкідливо для зубів, але кілька травматична для ясен і може викликати посилення запалення. Цей метод також небажано використовувати при супутній бронхіальній астмі, астматичному бронхіті, тому що висока ймовірність розвитку астматичного нападу під час процедури. Для видалення масивних твердих зубних відкладень і під’ясневих каменів однаково буде необхідно використовувати ультразвук або ручний метод.

Прайс на видалення зубного каменю

Послуга Ціна (грн)
Анестезія аплікаційна
50
Анестезія
250
Видалення зубного каменю ультразвуком 1 щелепа
610
Видалення зубного каменю ультразвуком 1 зуб
100
Полірування зубів
350
Чищення зубів методом Air Flow
500
Герметизація фісур (1 зуб)
600
Нанесення захисних препаратів (1 зуб)
200