НАША МЕТА

— завірити Вас, що не треба лякатися стоматолога чи відкладати Ваш візит , доки нестерпний біль чи неможливість жувати чи посміхатись приведе Вас до нас. Повірте, стоматолог — це не страшно! Майстерність лікаря, сучасний стан матеріалів та устаткування дозволяє цілком уникнути болі при будь-якій стоматологічній процедурі.«



Види ортодонтичного лікування

В залежності від клінічної ситуації, лікар-ортодонт може рекомендувати Вам брекет -систему або знімний ортодонтичний апарат (пластинку). За допомогою брекет-системи можна досягти більш точної корекції положення зубів, а пластинка – гарний вибір, якщо необхідні тільки незначні зміни. Часто в дитячому віці пластинка є першим етапом ортодонтичного лікування, що попередає брекет-системі. Поєднання цих двох етапів лікування допомагає отримати найгарніші результати.

Брекети можуть бути:

  • металевими – надійні у фіксації до зубів, міцні, найбільш помітні на зубах.

  • Естетичними:

пластмасові – менш помітні на зубах, ніж металеві, але с часом можуть темнішати та втрачати форму.
керамічні – найменш помітні на зубах, більш міцні, ніж пластмасові. Тривалість лікування може бути більш тривалою ніж при
лікуванні металевими брекетами.
сапфірові – практично зливаються з кольором зуба. Мають ті ж переваги і недоліки, як і керамічні брекети.

  • керамічні брекети з металевим пазом – поєднують переваги керамічних та металевих брекетів.
  • самолігуючі брекети або брекети з низьким рівнем тертя – найбільш сучасні та удосконалені брекет-системи. Дозволяють застосовувати менші сили для переміщення зубів. Застосовуються для лікування складних патологій прикусу у пацієнтів з проблемами пародонту.
  • лінгвальні брекети – фіксуються на внутрішній поверхні зубів.

Брекети фіксуються на поверхні попередньо ретельно очищених зубів за допомогою спеціального клею. Вони залишаються на поверхні зубів на весь період лікування. Правильна фіксація брекетів досить довгий і кропіткий процес від якого залежить результат ортодонтичного лікування. Якщо брекет випадково відклеївся – негайно зверніться до свого ортодонта щоб зафіксувати його знов.

Як працює брекет-система?

Щелепна кістка є достатньо міцною тканиною, але вона може змінювати свою форму під тривалою дією сили. Тому зуби можуть зміщуватися в різних напрямах, в залежності від того, яким чином ця сила до них застосована. Зуби можуть стати більш чутливими чи злегка рухливими по мірі їх просування в кістці, але після переміщення і формування нової кісткової тканини всі неприємні почуття проходять.

Коли брекети встановлені, лікар вводить в пази брекетів дугу і підв’язує її лігатурами.

Ортодонтичні дуги мають властивість пам’ятати форму. Спочатку дуга приймає форму Вашої зубної дуги. Потім повільно дуга повертається до форми, що була закладена в ній спочатку. Вона створює тиск на зуби. Під впливом цього тиску кістка розсмоктується, зуби переміщуються. Натягування зв’язок зуба при його переміщенні є сигналом до формування нової кістки на місці пустот, що з’явилися. Поступово по мірі лікування гнучкі, м’які дуги, змінюються на більш жорсткі. Жорсткі дуги утримають зуби в правильному положенні, доки триває період адаптації та кінцевого формування кісткової тканини щелепи. Через деякій час нова кісткова тканина тримає зуб в новому положенні. Цей період може тривати декілька місяців. Тому брекети не поспішають знімати навіть тоді, коли здається всі зуби на своїх місцях.

Тривалість лікування брекетами залежить від віку та виду патології. В молодому віці переміщення зубів і формування кісткової тканини відбувається скоріше, ніж у дорослих людей.